Degustace skandinávských piv

To, že dovážíme kvalitní a netradiční skandinávské suroviny, už jistě víte. Věděli jste ale, že k nám můžete zavítat i na degustaci islandského piva? Od ledna pro vás máme v nabídce první islandský craft beer Einstök Ölgerð, který je řazen na první příčky nejlepších pšeničných ejlů na světě. Islandské pivo se řadí mezi nejlepší díky svému složení.

Obsahuje totiž dešťovou a ledovcovou vodu proudící z pohoří Hlíðarfjall přes stará lávová pole. O této vodě se vypráví, že je to nejčistší voda na Zemi, a tak je ideálním základem pro vaření. Pivo je díky ní velmi osvěžující.

Einstök Ölgerð pochází jen 60 km jižně od polárního kruhu z přístavního města Akureyri. V Dóttiru můžete ochutnat tyto dva druhy:

ICELAND ARTIC PALE ALE (EINSTÖK 13°)
Třikrát chmelené pivo, které kombinuje americké a bavorské chmely (Cascade, Hallentauer, Northern Brewer), doplněné o čistou islandskou vodou. Tato kombinace vytváří jedinečnou chuť, ve které se kloubí hořkost s charakterem amerických ejlů. Výsledkem je svěží a jemný nápoj.

ICELANDIC TOASTED PORTER (EINSTÖK 14°)
Porter z Islandu s chutí karamelu, tmavé čokolády a autentické islandské pražené kávy, je jasná volba pro milovníky tmavého piva. Pražené a čokoládové slady mu dodávají velmi tmavou barvu, které se ale nemusíte bát. Pivo vyniká svou intenzivní, a přesto lahodnou chutí.

Skál!  ~ Na zdraví!