Trhy na Jiřáku nabídnou skandinávskou kuchyni

Farmářské trhy se těší čím dál tím větší oblibě. Po celé Praze můžete na každém břehu Vltavy najít malou oázu se stánky, které prodávají čerstvou zeleninu a ovoce, řezané květiny, kávu, nebo uzeniny a mléčné výrobky. My si čerstvé ryby sice dovážíme z Islandu, ale zeleninu a čerstvé bylinky nakupujeme lokálně, velmi často právě na Trzích na Jiřáku. Úplnou novinkou bude na trzích stánek Dóttir a vás zveme, abyste nás navštívili v následujících termínech:

  • v sobotu 9. března
  • v sobotu 6. dubna
  • v sobotu 4. května
  • v sobotu 1. června

Těšit se můžete na nabídku našich skandinávských specialit – od krémové islandské rybí polévky podle naší domácí receptury, přes smørrebrødy – populární severské sendviče s poctivou náloží čerstvých plodů moře nebo s jehněčím z etického chovu, až po výběr z dezertů a oblíbenou skořicovou vodu.

Trhy na Jiřáku jsou jedinečné svou lokalitou na pražských Vinohradech, v bezprostřední blízkosti kostela Nejsvětějšího srdce Páně od renomovaného slovinského architekta Jože Plečnika a jen kousek od Žikovské televizní věže. Každý týden na ně proto zamíří jak vinohradští rezidenti, tak turisti prahnoucí po autentickém zážitku, nebo jen tak – nasát atmosféru. Široké náměstí polité sluncem přímo vybízí k posezení na lavičce a k ochutnávání z nabízených dobrot – třeba právě naší jedinečné polévky!

Sjáumst bráðlega! ~ Brzy na viděnou!