Restauraci Dóttir založil a vede Robert Fritzen, který má na Island pracovní i osobní vazby již od roku 1991, kdy pomáhal otevřít a provozovat první islandskou restauraci v Praze, Reykjavík v Karlově ulici. Bezmála 25 let pomáhá islandské rodině v České republice rozvíjet podnikání v různých odvětvích.

Od té doby, kdy došlo v roce 2011 k prodeji Reykjavíku, si Robert pohrával s myšlenkou otevřít vlastní restauraci. Cílem je nabídnout jiný typ zahraniční kuchyně, než na jaký jsou lidé v Praze zvyklí, a to z poctivých a kvalitních surovin, na kterých si zakládá ze všeho nejvíce.

Jak sám Robert říká: „všechno je to taková srdcovka.“ I proto můžete od dubna 2018 u nás na Vinohradech ochutnat jak tradiční skandinávské pokrmy a nápoje, jako je osvěžující skořicová voda, tak jídla podle domácích receptů, které se Robert naučil právě od svých islandských přátel. Takový je i původ naší speciality, krémové islandské rybí polévky.

 

NAŠI DODAVATELÉ

Na výběru našich dodavatelů si dáváme obzvlášť záležet. Je pro nás zásadní, aby byly všechny potraviny čerstvé a aby pocházely od dodavatelů, kterým můžeme důvěřovat.

Icelandic Fish
Iceland Fish pro nás dodává ryby přímo z islandských moří. Jejich motto je kvalita, čerstvost a šetrný přístup k přírodě, přitom sází na tradici.
Více…

Statek Dolní Oldříš
Naše maso odebíráme z tohoto statku v severním cípu České republiky. Věnuje se chovu skotu, ovcí, koní a vodní drůbeže v ekologickém systému zemědělství. Více… 

Trhy na Náměstí Jiřího z Poděbrad
Čerstvou zeleninu pro vás kupujeme jen pár kroků od naší restaurace, nebo v Holešovické tržnici.
Více…

Pekárna Praktika
Pekárna Praktika si nás získala především nejvyšší kvalitou svých produktů, ale jedinečná pro nás byla zejména vstřícností péct nám na objednávku pečivo na náš smørrebrød.
Více…

Candycane Coffee
Naši přátelé z Candycane Coffee nás pravidelně zásobují tou nejvybranější kávou. Aktuální nabídku na mlýnku sledujte na našich sociálních sítích.
Více…

Víno
K rybě i k posezení s přáteli – vína prostě není nikdy dost. Jen Island zatím neporůstá vinicemi, a tak pro vás máme nabídku vybraného vína z českých sklepů a Itálie. Naši nabídku vín najdete ve vinném lístku, nebo vám ochotně poradí obsluha.